Свято Стрітення: як Зима з Весною зустрічались

IMG_8514

Заняття з розвитку мовлення та орігамі: «Свято Стрітення: як Зима з Весною зустрічались» (старша група). Вихователь Нерушко Юлія Миколаївна.

IMG_8485

Cтрітення – свято зустрічі весни. Цього дня за народною уявою обов’язково мали зустрітися Весна і Зима? На Стрітення Весною була молода дівчина , голова її була прикрашена вінком із квітів. А на зустріч й виходила Зима в старому полатаному кожусі, збитих чоботях. Хоч Зима й виглядає, як старенька бабуся та йде повільно, ледве переставляючи ноги, своїм місцем поступатися не хоче. Отож і сперечаються вони, кому йти, а кому вертатися. Якщо до вечора стане тепліше – весна поборола зиму, якщо холодніше – перемогла зима.

IMG_8487

Діти грали в гру «Яка буває Зима і яка буває Весна?». Діти поділились на команди й стали помічниками Зими та Весни й розповіли про них за допомогою слів-ознак. А потім на дітей чекали веселі загадки, з якими вони теж успішно справились. Тож журі визначило переможцями обидві команди.

IMG_8535

На занятті діти дізналися багато нового і про обряди на Стрітення, зокрема про випікання обрядового печива у вигляді пташок жайворонків, яким діти закликали весну.
Тож під керівництвом вихователя діти самостійно зробили свої символи весни – пташок «орігамі».

IMG_8539IMG_8546 IMG_8558 IMG_8567 IMG_8570 IMG_8616

IMG_8582 IMG_8587IMG_8502

Несподівано на свято завітало Ведмежатко і принесло смачні гостинці – солодких пташечок. Дітки разом з вихователем закликали разом Весну :
Пташок викликаю
З теплого краю:
Летіть соловейки
На нашу земельку!
Спішіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки!

IMG_8620   IMG_8625IMG_8629

Весна замиготіла теплими промінчиками і дитяча група наповнилась сонячними зайчиками, тож стало зрозуміло, яка пора року перемогла. Діти отримали велике задоволення від свята: вони дізналися багато нового про обряди та звичаї пращурів, пограли в ігри, зробили пташок в техніці орігамі й поласували смачним печивом.

 

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex